
19 – 23 mei 2027
In het zuiden van Spanje, in Andalusië, vind je een schitterend historisch stadje aan de rand van de Atlantische oceaan – Cádiz.
Cádiz heeft het allemaal: een grootse kathedraal, barokke koopmanshuizen en zonovergoten pleinen. Gezellige restaurantjes en barretjes. Meerdere zandstranden om je te laven aan de golven van de zee. Mozaieken. Moorse invloeden. Pittoreske steegjes en palazzo’s. Je waant je soms zelfs in Cuba.
Daar gaan we zingen! Siiii! In Cádiz!

Als je net zo gek bent op zingen, zee en cultuur, dan is dit misschien wel je favoriete trip in de lente. In mei is het in Cádiz heerlijk toeven met temperaturen rond 25 graden Celsius of meer.
De Feniciers vestigden zich hier rond 1100 voor Christus en daarmee is het de oudste stad van Spanje. Hier vind je Carthaagse, Romeinse en Moorse invloeden. Columbus vertrok met zijn tweede tocht vanuit Cádiz naar de nieuwe wereld in 1493.
In deze rijke stad vol geuren, kleuren en geschiedenis repeteren we in de ochtenden tot aan de lunch, en daarna bij je vrij om de stad te verkennen, of om te rennen naar het strand.
“Dat je een Spaans liedje zingt, op een Spaans terrasje, voor Spaans publiek. En dat ze gaan meezingen. Dit is gewoon een ‘bucket list’ ding!“ Juul

Hoe ziet Spring Singing in Cádiz eruit?
- We vliegen op woensdag van Amsterdam naar Sevilla, en vervolgens nemen we een transfer naar Cádiz.
- Van donderdag tot en met zaterdag, na het ontbijt, volg je Ilse’s lessen en workshops tussen 10:00 – 13:00 uur, gevolgd door een (gezamenlijke) lunch, waarna je in galop naar het strand kunt, of Cádiz kunt verkennen. ‘s Avonds eten we vaak samen.
- Op zaterdag net voor de lunch laten we onze songs horen op verschillende terrassen tijdens een impromptu concertje.
- Zondag ben je vrij om je te laven aan het strand en aan het einde van de midddag vertrekken we naar het vliegveld van Sevilla. Je kunt vanzelfsprekend je trip verlengen als je dat wilt.

Is er tijd voor sight seeing / shopping / strand?
Ja! In de middag en de avond ben je vrij om Cádiz te verkennen.
Slenter door Barrio de Populo en Barrio Santa Maria met hun sfeervolle en karakteristieke steegjes, barretjes en pleinen. Ga zeker naar de markthallen voor de meest fantastische tapas!
Bezoek de 18e eeuwse barokke kathedraal met haar gouden koepel – ze is gezichtsbepalend en op elk uur van de dag bijzonder, maar misschien nog het allermooiste bij het vallen van de avond.
Ga naar Teatro Romano: vlakbij de kathedraal ligt een Romeinse amfitheater uit de 1e eeuw voor Christus – het is het oudste en grootste van Spanje en werd ontdekt na een brand van een oud pakhuis. Opgravingen brachten veel gangenstelsels aan het licht. Het theater is nog steeds niet helemaal te bereiken, want veel ruïnes liggen onder de wijk El Populo.
Huur een fiets en verken de directe omgeving van Cádiz. Fiets in een paar uurtjes bijvoorbeeld naar de Parque Natural de Bahia de Cádiz.
Must swims:
Playa de Santa Maria del Mar: een mega fijn, breed zandstrand, ten zuiden van de stad. Vanaf hier heb je een waanzinnig mooi uitzicht op de oude stad. Je kunt er heen met een bus vanuit het centrum, maar je kunt er ook makkelijk naartoe wandelen.

Wat gaan we zingen?
Ilse neemt een aantal pakkende pop & jazz en latin songs mee, waaronder een Spaanse cançion – die we met dynamiek, verschillende klankkleuren, gelijke steminzetten en intentie in een paar dagen kunnen neerzetten.
Voor wie is deze Spring Singing trip geschikt?
Deze trip is geschikt voor zowel beginnende als gevorderde (koor)zangers / zangeressen. Ook solisten zijn van harte welkom, omdat een andere discipline heel verfrissend kan werken. Enige ervaring is prettig. Muziek kunnen lezen is niet per se noodzakelijk. Als je je oren maar gebruikt 🙂
“Er zijn weinig vakanties waarvan ik nog zo lang kan nagenieten. De foto’s en beelden zweven nog door m’n hoofd en ook de liedjes komen onvoorspelbaar ineens omhoog. Ik loop al de hele week met een smile, ook al ben ik terug in dit grijze landje.” Lisette

De Spring Singing Cádiz Trip is inclusief:
- 4 nachten verblijf in Cádiz, in een gedeelde kamer in een prachtig appartement voor 2 à 3 personen in het historische centrum – uiteraard met single beds, vaak met gedeeld sanitair
- 4 x uitgebreid ontbijt
- 1 x gezamenlijke lunch
- Alle dagelijkse workshops met Ilse
- Toegang tot de Tavira Tower met waanzinnig uitzicht over Cadiz vanaf het ‘Terraza Mirador’
Exclusief:
- Reis (Ilse geeft de aanbevolen vlucht door zodra de groep groot genoeg is om te gaan, je ticket boek je vervolgens zelf. De transfers vanaf Sevilla delen we en zullen rond 40 – 45 euro per enkele reis zijn.)
- Overige drankjes, lunches en diners (de ervaring leert dat we vaak samen eten)
- Toeristenbelasting
Prijs: € 795,-
Wil je graag een single room? Indien beschikbaar is de meerprijs € 175,-
Heb je nog vragen? Mail Ilse.
FAQ
- Wat is de groepsgrootte? De maximale grootte is 6 – 8 mensen, zodat we als een mooi koor kunnen klinken.
- Ik zing nog niet zo lang, is dit iets voor mij? Ja! Ilse geeft veel technische tips tussendoor.
- Ik zing als solist, is dit iets voor mij? Ja! Meerstemmig zingen vraagt een hele andere benadering en is super leuk om te doen. Je draagt met z’n allen de melodie, timing en dynamische verschillen.
- Ik wil met m’n dochter/zoon komen, hoe zijn de leeftijdsverschillen? We merken altijd dat leeftijd er met zingen totaal niet toe doet. Van 15 tot 50+, je bent van harte welkom! Wel is het handig dat je fit genoeg bent om enkele trappen te beklimmen, in Centro Storico zijn vaak geen liften.
- Kan ik alleen komen? Ja. Veel singers komen alleen, soms nemen mensen een vriend/vriendin/familie mee.
Door inschrijving ga je akkoord met het volgende:
- Ilse Huizinga is initiatiefnemer, organisator en workshopleider van deze reis.
- Ilse Huizinga kan niet aansprakelijk worden gesteld voor diefstal, verlies of schade aan persoonlijke eigendommen, persoonlijke ongevallen, natuurrampen, ziekten of vertragingen tijdens deze reis.
- Je reist dus geheel op eigen risico, we bevelen aan om zelf een passende reis- en/of annuleringsverzekering af te sluiten.
- Je boeking is definitief met het doen van je aanbetaling. Je gaat akkoord met het betalen van het restbedrag zo’n 2 maanden voor aanvang van de zangvakantie – Ilse stuurt je een mail met details daarover.
- Wanneer je zelf annuleert, om welke reden dan ook, wordt je geld niet teruggestort. Je kunt wel iemand uit je eigen vriendenkring in jouw plaats laten gaan. Zijn er directe familieomstandigheden of medische redenen? Dan kun je vaak aanspraak maken op een annuleringsverzekering. We raden je aan deze af te sluiten. Je ontvangt van ons een annulering verklaring.
- Als er niet voldoende inschrijvingen zijn gaat de trip niet door en krijg je het volledige bedrag terug.
